Twoje ogrzewanie POMPY CIEPŁA

Zarząd 01CYBERATON PROENERGY S.A. z siedzibą w Warszawie informuje, o zawarciu Umowy partnerskiej (dystrybucyjnej) z OCHSNER Wärmepumpen GmbH na sprzedaż i serwis pomp ciepła. Spółka rozszerzyła zakres swojej oferty, oferując uzupełnienie instalacji fotowoltaicznych o pompy ciepła renomowanej Austriackiej firmy Ochsner o długoletniej tradycji i doświadczeniu.

Oszczędzanie ograniczonych zasobów i zmniejszenie emisji musi być naszym wspólnym celem. Wizją firmy Ochsner jest wzniesienie wkładu w naszą krajową globalną przyszłość energetyczną poprzez wykorzystanie energii ze środowiska. Firma oferuje kompleksową ofertę produktów od 2 do 2500 kW ze źródeł ciepła: powietrze, ziemia, lub woda. Na zamówienie, pompy ciepła Ochsner mogą mieć dodatkową funkcję chłodzenia. Przyjemne chłodzenie odbywa się bez przeciągów i hałasu z wykorzystaniem istniejącego systemu rozprowadzania ciepła. Podgrzewanie ciepłej wody użytkowej można wykonać z wykorzystaniem pompy ciepła do ogrzewania budynku lub za pomocą pompy ciepła do produkcji ciepłej wody użytkowej Europa.

Nadzwyczajne wyniki badań bod względem wydajności i funkcjonalności

Nowoczesny wygląd

Funkcjonalność dostosowana do życia codziennego

energia z natury

JAK DZIAŁA POMPA CIEPŁA?

Pompa ciepła zmienia ciepło o niskiej temperaturze w ciepło o wysokiej temperaturze – nawet w zimie w temperaturze znacznie poniżej 0°C. Odbywa się to w zamkniętym obiegu poprzez stałą zmianę stanu skupienia środka roboczego. Pompa ciepła wykorzystuje energię słoneczną zgromadzoną w przyrodzie w źródłach ciepła – gruncie, wodzie lub powietrzu – i oddaje ją wraz z energią napędową w formie ciepła użytecznego do obiegu grzewczego lub ciepłej wody.

"POMPA CIEPŁA POMNAŻA ENERGIĘ. CO NAJMNIEJ 3/4 POTRZEBNEJ ENERGII POCHODZI Z PRZYRODY ZA DARMO"

POWIETRZE

Powietrze dostępne jest wszędzie i bez ograniczeń. Dzięki udoskonalaniu poziomych urządzeń split również powietrze jest opłacalnym źródłem energii dla firmy Ochsner.

System ten nadaje się zarówno do nowych budynków, jak i do modernizacji instalacji grzewczych w już istniejących budynkach. Późniejsze ingerencje są tam zwykle niepożądane lub kosztowne.

Innowacje techniczne firmy Ochsner sprawiają, że powietrze może być efektywnie wykorzystywane jako źródło ciepła nawet przy niskiej temperaturze zewnętrznej. Wysoka niezawodność niski poziom hałasu to szczególnie cechy naszych produktów. Powietrze idealnie nadaje się jako źródło ciepła również do stosowania w systemach biwalentnych.

GEOTERMIA

Grunt jest darmowym i wydajnym magazynem ciepła i dlatego stanowi idealne źródło ciepła.

Kolektor płaski wykorzystuje głównie zmagazynowaną energie słoneczną – stale i zupełnie niezależnie od dnia i nocy. Po odpowiednim zaprojektowaniu, wystarczająca ilość energii źródłowej jest dostępna nawet w środku zimy.

Dzięki systemom bezpośredniego parowania można uzyskać najniższe koszty eksploatacji ze wszystkich znanych obecnie systemów kolektorów ziemnych. Wykorzystują one nawet 4/5 darmowej energii ze środowiska.

Bezchlorowy i neutralny dla warstwy ozonowej czynnik roboczy obiegu pompy ciepła pobiera energię geotermalną bezpośrednio poprzez dwuścienne bezszwowe rury kolektora płaskiego (miedź, płaszcz ochronny PE). Odbywa się to poprzez bezpośrednie odparowanie czynnika chłodniczego w kolektorze płaskim. 

WODA

Jeżeli wody gruntowe występują stosunkowo łatwo dostępnej głębokości i w odpowiedniej ilości, a także o odpowiedniej temperaturze, można uzyskać najwyższe roczne współczynniki sprawności. Stała temperatura 8-12°C gwarantuje optymalny tryb grzania.

Potrzebne są do tego celu dwie studnie: jedna zrzutowa i jedna zasilająca. Studnia zrzutowa powinna znajdować się co najmniej 15 metrów od studni zasilającej w kierunku przepływu wody gruntowej.

Wymagana ilość wody gruntowej wynosi około 250 litów na godzinę na 1 kW mocy grzewczej. Wydajność musi być wykazana na podstawie ciągłego testu pompowania. Określone limity dolne i górne dla składników wody nie mogą być przekroczone, w związku z czym należy przeprowadzić analizę wody. Wymagane jest zezwolenie wodnoprawne.

GEOTERMIA SOLANKOWA

W tym systemie ciepło geotermalne jest absorbowane przez obiegi solanki i doprowadzane do pompy ciepła.

Solankowe kolektory ziemne można zainstalować na trzy sposoby:
– Jeśli w ogrodzie jest wystarczająco dużo miejsca, kolektory płaski są najtańszym rozwiązaniem. Powierzchnia ułożenia zależy od konstrukcji i termoizolacji domu lub właściwości gleby.

– Alternatywnie dostępne są spiralne kolektory kinetowe, które zajmują nieco mniej miejsca.

– Można również zastosować sondy ziemne wprowadzane do ziemi przez odwierty głębinowe. Zazwyczaj maja one głębokość po 100 metrów i idealnie nadają się w przypadku braku miejsca. Wymagane jest zezwolenie wodnoprawne.

 

Nowy system regulacji Ochsner Tronic Smart stanowi, centralny pulpit sterowniczy pompy ciepła: inteligenta technika zapewnia najwyższą efektywność, ciągłą niezawodność i bezszelestną pracę. Sterowanie pompą ciepła za pomocą aplikacji Ochsner jest genialnie proste!

genialnie prosty,
a przy tym inteligentny!

+48 515 058 352
biuro@01c.eu

Biuro/adres do korespondencji:
Złota 59 – Inoffice
piętro IV/pokój 601
00-120 Warszawa

Siedziba:
Twarda 4/133
00-105 Warszawa

© 01Cyberaton Proenergy S.A. 2021